

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 3.15 A |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 182
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06787
Ext.Price$0.06787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06787 | $0.06787 |
| 10 | $0.06035 | $0.60350 |
| 50 | $0.05366 | $2.68300 |
| 100 | $0.04731 | $4.73100 |
| 500 | $0.04171 | $20.85500 |
| 1000 | $0.03809 | $38.09000 |
| 3000 | $0.03479 | $104.37000 |
